http://www.daniweb.com/techtalkforums/thread14172.html

Hi im basically having the same problem as the person in that thread

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.0 (BETA)
Scan saved at 11:49:27 AM, on 5/25/2007
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\dtsslsrv.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
C:\Program Files\Belkin\Belkin Wireless Network Utility\WLService.exe
C:\Program Files\Belkin\Belkin Wireless Network Utility\WLanCfgG.exe
C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\DTSRVC.exe
C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
C:\Program Files\Norton AntiVirus\AdvTools\NPROTECT.EXE
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Viewpoint\Common\ViewpointService.exe
C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE
C:\Program Files\Logitech\iTouch\iTouch.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe
C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDTray.exe
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe
C:\Program Files\Logitech\MouseWare\system\em_exec.exe
C:\Program Files\AIM\aim.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
C:\Program Files\Viewpoint\Viewpoint Manager\ViewMgr.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
C:\Program Files\Winamp\winamp.exe
C:\WINDOWS\system32\dwwin.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\HJT\HiJackThis_v2.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = about:blank
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = about:blank
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,AutoConfigURL = http://www.lib.ucdavis.edu/proxy/pacserve
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O4 - HKLM\..\Run: [WINDVDPatch] CTHELPER.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Jet Detection] "C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [zBrowser Launcher] C:\Program Files\Logitech\iTouch\iTouch.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Logitech Utility] Logi_MwX.Exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [DeadAIM] rundll32.exe "C:\PROGRA~1\AIM\\DeadAIM.ocm",ExportedCheckODLs
O4 - HKLM\..\Run: [{0228e555-4f9c-4e35-a3ec-b109a192b4c2}] C:\Program Files\Google\Gmail Notifier\gnotify.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DVDTray] "C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDTray.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [DVDBitSet] "C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDBitSet.exe" /NOUI
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ccRegVfy] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Advanced Tools Check] C:\PROGRA~1\NORTON~1\AdvTools\ADVCHK.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
O4 - HKLM\..\Run: [film once ooze face] C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\pollsupportfilmonce\Sendcomp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Windows Defender] "C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe" -hide
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKCU\..\Run: [STYLEXP] C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXP.exe -Hide
O4 - HKCU\..\Run: [AIM] C:\Program Files\AIM\aim.exe -cnetwait.odl
O4 - HKCU\..\Run: [MsnMsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\MsnMsgr.Exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Uniblue RegistryBooster2] C:\Program Files\Uniblue\RegistryBooster 2\RegistryBooster.exe /S
O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O4 - Global Startup: ImageTune.lnk = C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\dthtml.exe
O8 - Extra context menu item: &D&ownload &with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm
O8 - Extra context menu item: &D&ownload all video with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm
O8 - Extra context menu item: &D&ownload all with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm
O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: AIM - {AC9E2541-2814-11d5-BC6D-00B0D0A1DE45} - C:\Program Files\AIM\aim.exe
O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204
O16 - DPF: {41F17733-B041-4099-A042-B518BB6A408C} - http://a1540.g.akamai.net/7/1540/52/20031216/qtinstall.info.apple.com/mickey/us/win/QuickTimeInstaller.exe
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\System32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Component Categories cache daemon - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\System32\browseui.dll
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: Asset Management Daemon - Unknown owner - C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\dtsslsrv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: Automatic LiveUpdate Scheduler - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
O23 - Service: Belkin 54g Wireless USB Network Adapter (Belkin 54g Wireless USB Network Adapter Service) - Unknown owner - C:\Program Files\Belkin\Belkin Wireless Network Utility\WLService.exe
O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
O23 - Service: Symantec Password Validation Service (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
O23 - Service: Portrait Displays Display Tune Service (DTSRVC) - Unknown owner - C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\DTSRVC.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE
O23 - Service: Macromedia Licensing Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Macromedia Shared\Service\Macromedia Licensing.exe
O23 - Service: Norton AntiVirus Auto Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: Norton Unerase Protection (NProtectService) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\AdvTools\NPROTECT.EXE
O23 - Service: Ntfessmnch - Symantec Corporation - (no file)
O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
O23 - Service: StyleXPService - Unknown owner - C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXPService.exe
O23 - Service: Viewpoint Manager Service - Viewpoint Corporation - C:\Program Files\Viewpoint\Common\ViewpointService.exe

--
End of file - 9659 bytes

any help? thanks

Recommended Answers

All 9 Replies

i dont know if this will help, buit i ran norton anti-virus, windows defender, and spybot.. spybot found some spyware and i removed them, but the problem didnt go away

Hmm.. All i see in your log is viewpoint so lets get rid of that.

First go to Control Panel>Add/Remove Programs and remove anything with viewpoint in it.

Now delete the following folder.
C:\Program Files\Viewpoint\

Now run HJT and place a checkmark next to the following.

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = about:blank
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = about:blank

Now click fix checked.

AFter that i want you to run the following scan.

Please download and install ewido anti-spyware tool(Now called AVG Anti-spyware)

  • Close all other Applications Select language click Ok
  • Click I Agree
  • Click next
  • Click Install
  • Click Finish
  • Wait Ewido will open main screen automatically.
  • Wait again a few minutes and Ewido Should Auto update itself. If it doesn't click update at top of screen.
  • This in very important to get updates
  • When updating has finished. Close Ewido.

If you have an "always on" connection to the internet, physically disconnect that connection until you are finished with Safe Mode and have rebooted back into normal mode.

  • Next, please reboot your computer in Safe Mode by doing the following:
  • Restart your computer
  • After hearing your computer beep once during startup, but before the Windows icon appears, press F8.
  • Instead of Windows loading as normal, a menu should appear use arrow up to highlight
  • Select the first option, to run Windows in Safe Mode hit enter.
  • For additional help in booting into Safe Mode, see the following site: HERE

    You MUST manage to get into Safe Mode for the fix to work.

Make sure to close all open windows/programs/folders. Have nothing else open while ewido performs its scan!

  • Open Ewido
  • Click on scanner top of Ewido sceen
  • Click on Settings
  • Under How to Act click on Recommended Action choose Quarantine
  • Under How to scan all boxes should be selected
  • Under Possibly unwanted software all boxes should be selected
  • On right side under Reports: click on Automatically generate report after every scan.
  • Under What to scan select scan every file
  • Click On scan Tab
  • Click on Complete system scan
  • Let the program scan the machine It can take awhile give it time.
  • When scan has finished At bottom of screen click Apply all Actions
  • Click Save report
  • Click Save Report as (Save as window's screen should pop up.)
  • Click desktop
  • Click Save
  • Exit ewido

Reboot back to normal mode

Include the AVG log in your next post along with a new HJT log. Tell me if your still having problems after that.

I think this one is a baddie.. suggest you fix it with hijackthis:
O4 - HKLM\..\Run: [film once ooze face] C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\pollsupportfilmonce\Sendcomp.exe
...and now delete the file, C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\pollsupportfilmonce\Sendcomp.exe
Get rid of this service, it is/was a fake..
O23 - Service: Ntfessmnch - Symantec Corporation - (no file)
To do that go Start, run and enter
services.msc
Find Ntfessmnch, rclick it and select properties, if the Stop button is highlighted click it, and press Apply and OK.
Now go Start, run and enter
sc delete Ntfessmnch
[you can paste that into the run box....]
Orrite. Just to check, please run Combofix.
===Download this file: http://www.techsupportforum.com/sectools/sUBs/ComboFix.exe
...or from here: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
-- to run it dclick combofix.exe and follow the prompts to start it. When finished, it will produce a log - post that log in your next reply.
A word of caution - do not touch your mouse/keyboard until the scan has completed. The scan will temporarily disable your desktop, and if interrupted may leave your desktop disabled. If this occurs, please reboot to restore the desktop.
And please post a fresh HJT log also.

did everything above but it didnt seem to fix the problem

----------------------------------------
here is a fresh HJT log:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.0 (BETA)
Scan saved at 5:18:38 PM, on 5/29/2007
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\dtsslsrv.exe
C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
C:\Program Files\Grisoft\AVG Anti-Spyware 7.5\guard.exe
C:\Program Files\Belkin\Belkin Wireless Network Utility\WLService.exe
C:\Program Files\Belkin\Belkin Wireless Network Utility\WLanCfgG.exe
C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\DTSRVC.exe
C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
C:\Program Files\Norton AntiVirus\AdvTools\NPROTECT.EXE
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE
C:\Program Files\Logitech\iTouch\iTouch.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe
C:\Program Files\Google\Gmail Notifier\gnotify.exe
C:\Program Files\Logitech\MouseWare\system\em_exec.exe
C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDTray.exe
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe
C:\Program Files\Grisoft\AVG Anti-Spyware 7.5\avgas.exe
C:\Program Files\AIM\aim.exe
C:\Program Files\MSN Messenger\MsnMsgr.Exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\WINDOWS\system32\dwwin.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\HJT\HiJackThis_v2.exe

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,AutoConfigURL = http://www.lib.ucdavis.edu/proxy/pacserve
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O4 - HKLM\..\Run: [WINDVDPatch] CTHELPER.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Jet Detection] "C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [zBrowser Launcher] C:\Program Files\Logitech\iTouch\iTouch.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Logitech Utility] Logi_MwX.Exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [DeadAIM] rundll32.exe "C:\PROGRA~1\AIM\\DeadAIM.ocm",ExportedCheckODLs
O4 - HKLM\..\Run: [{0228e555-4f9c-4e35-a3ec-b109a192b4c2}] C:\Program Files\Google\Gmail Notifier\gnotify.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DVDTray] "C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDTray.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [DVDBitSet] "C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDBitSet.exe" /NOUI
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ccRegVfy] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Advanced Tools Check] C:\PROGRA~1\NORTON~1\AdvTools\ADVCHK.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
O4 - HKLM\..\Run: [Windows Defender] "C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe" -hide
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [!AVG Anti-Spyware] "C:\Program Files\Grisoft\AVG Anti-Spyware 7.5\avgas.exe" /minimized
O4 - HKCU\..\Run: [STYLEXP] C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXP.exe -Hide
O4 - HKCU\..\Run: [AIM] C:\Program Files\AIM\aim.exe -cnetwait.odl
O4 - HKCU\..\Run: [MsnMsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\MsnMsgr.Exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Uniblue RegistryBooster2] C:\Program Files\Uniblue\RegistryBooster 2\RegistryBooster.exe /S
O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O4 - Global Startup: ImageTune.lnk = C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\dthtml.exe
O8 - Extra context menu item: &D&ownload &with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm
O8 - Extra context menu item: &D&ownload all video with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm
O8 - Extra context menu item: &D&ownload all with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm
O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: AIM - {AC9E2541-2814-11d5-BC6D-00B0D0A1DE45} - C:\Program Files\AIM\aim.exe
O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204
O16 - DPF: {41F17733-B041-4099-A042-B518BB6A408C} - http://a1540.g.akamai.net/7/1540/52/20031216/qtinstall.info.apple.com/mickey/us/win/QuickTimeInstaller.exe
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\System32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Component Categories cache daemon - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\System32\browseui.dll
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: Asset Management Daemon - Unknown owner - C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\dtsslsrv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: Automatic LiveUpdate Scheduler - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
O23 - Service: AVG Anti-Spyware Guard - Anti-Malware Development a.s. - C:\Program Files\Grisoft\AVG Anti-Spyware 7.5\guard.exe
O23 - Service: Belkin 54g Wireless USB Network Adapter (Belkin 54g Wireless USB Network Adapter Service) - Unknown owner - C:\Program Files\Belkin\Belkin Wireless Network Utility\WLService.exe
O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
O23 - Service: Symantec Password Validation Service (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
O23 - Service: Portrait Displays Display Tune Service (DTSRVC) - Unknown owner - C:\Program Files\Portrait Displays\ImageTune\DTSRVC.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE
O23 - Service: Macromedia Licensing Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Macromedia Shared\Service\Macromedia Licensing.exe
O23 - Service: Norton AntiVirus Auto Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: Norton Unerase Protection (NProtectService) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\AdvTools\NPROTECT.EXE
O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
O23 - Service: StyleXPService - Unknown owner - C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXPService.exe
O23 - Service: Viewpoint Manager Service - Unknown owner - C:\Program Files\Viewpoint\Common\ViewpointService.exe (file missing)

--
End of file - 9753 bytes


----------------------------------------
here is the combofix log:

"Owner" - 2007-05-28 23:25:49 Service Pack 2
ComboFix 07-05.27.V - Running from: "C:\Documents and Settings\Owner\Desktop\"


((((((((((((((((((((((((((((((( Files Created from 2007-04-28 to 2007-05-28 ))))))))))))))))))))))))))))))))))


2007-05-25 11:48 <DIR> d-------- C:\HJT
2007-05-24 15:43 <DIR> d-------- C:\DOCUME~1\Owner\APPLIC~1\Uniblue
2007-05-21 17:43 967 --a------ C:\WINDOWS\ScUnin.pif
2007-05-21 17:43 94,208 --a------ C:\WINDOWS\ScUnin.exe
2007-05-21 17:43 34,602 --a------ C:\WINDOWS\scunin.dat
2007-05-21 17:43 <DIR> d-------- C:\Program Files\Starcraft
2007-05-02 15:30 <DIR> d-------- C:\DOCUME~1\Owner\APPLIC~1\DivX
2007-05-02 14:25 <DIR> d-------- C:\DOCUME~1\Owner\APPLIC~1\Apple Computer
2007-05-02 14:20 <DIR> d-------- C:\Program Files\QuickTime
2007-05-02 14:19 <DIR> d-------- C:\Program Files\Apple Software Update


(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Find3M Report )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

2007-05-29 06:24:13 -------- d-----w C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared
2007-05-29 06:22:41 24 ----a-w C:\WINDOWS\system32\DVCStateBkp-{00000000-00000000-0000000B-00001102-00000002-80651102}.dat
2007-05-29 06:22:41 24 ----a-w C:\WINDOWS\system32\DVCState-{00000000-00000000-0000000B-00001102-00000002-80651102}.dat
2007-05-25 02:48:35 -------- d-----w C:\DOCUME~1\Owner\APPLIC~1\U3
2007-05-24 21:20:09 -------- d-----w C:\Program Files\Symantec
2007-05-04 00:06:16 -------- d-----w C:\Program Files\Common Files\AOL
2007-05-03 03:23:31 -------- d-----w C:\Program Files\AC3Filter
2007-05-02 22:28:49 -------- d-----w C:\Program Files\DivX
2007-04-18 16:12:23 2,854,400 ----a-w C:\WINDOWS\system32\msi.dll
2007-04-17 05:47:36 33,624 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wups.dll
2007-04-17 05:45:54 1,710,936 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wuaueng.dll
2007-04-17 05:45:48 549,720 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wuapi.dll
2007-04-17 05:45:42 325,976 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wucltui.dll
2007-04-17 05:45:36 203,096 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wuweb.dll
2007-04-17 05:45:28 92,504 ----a-w C:\WINDOWS\system32\cdm.dll
2007-04-17 05:45:20 53,080 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
2007-04-17 05:45:20 43,352 ----a-w C:\WINDOWS\system32\wups2.dll
2007-04-05 21:05:22 -------- d--h--w C:\DOCUME~1\Owner\APPLIC~1\Move Networks
2007-03-27 07:55:57 524,288 ----a-w C:\WINDOWS\system32\DivXsm.exe
2007-03-27 07:55:48 3,596,288 ----a-w C:\WINDOWS\system32\qt-dx331.dll
2007-03-27 07:55:31 129,784 ----a-w C:\WINDOWS\system32\pxafs.dll
2007-03-27 07:55:31 118,520 ------w C:\WINDOWS\system32\pxinsi64.exe
2007-03-27 07:55:31 116,472 ------w C:\WINDOWS\system32\pxcpyi64.exe
2007-03-27 07:55:23 200,704 ----a-w C:\WINDOWS\system32\ssldivx.dll
2007-03-27 07:55:23 1,044,480 ----a-w C:\WINDOWS\system32\libdivx.dll
2007-03-27 07:49:07 73,728 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpl100.dll
2007-03-27 07:49:07 196,608 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dtu100.dll
2007-03-27 07:49:05 53,248 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpuGUI10.dll
2007-03-27 07:49:03 593,920 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpuGUI11.dll
2007-03-27 07:49:02 57,344 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpv11.dll
2007-03-27 07:49:02 344,064 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpus11.dll
2007-03-27 07:49:02 294,912 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpu11.dll
2007-03-27 07:49:02 294,912 ----a-w C:\WINDOWS\system32\dpu10.dll
2007-03-27 07:48:59 823,296 ----a-w C:\WINDOWS\system32\divx_xx07.dll
2007-03-27 07:48:58 823,296 ----a-w C:\WINDOWS\system32\divx_xx0c.dll
2007-03-27 07:48:58 802,816 ----a-w C:\WINDOWS\system32\divx_xx11.dll
2007-03-27 07:48:58 639,066 ----a-w C:\WINDOWS\system32\DivX.dll
2007-03-17 13:43:01 292,864 ----a-w C:\WINDOWS\system32\winsrv.dll
2007-03-08 15:36:28 577,536 ----a-w C:\WINDOWS\system32\user32.dll
2007-03-08 15:36:28 40,960 ----a-w C:\WINDOWS\system32\mf3216.dll
2007-03-08 15:36:28 281,600 ----a-w C:\WINDOWS\system32\gdi32.dll
2007-03-08 13:47:48 1,843,584 ----a-w C:\WINDOWS\system32\win32k.sys


(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Reg Loading Points ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


*Note* empty entries & legit default entries are not shown

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects]
{39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60}=C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO.dll [2006-12-15 01:05]
{761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43}=C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll [2007-03-14 03:43]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"WINDVDPatch"="CTHELPER.EXE" [2002-07-02 02:56 C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE]
"UpdReg"="C:\WINDOWS\UpdReg.EXE" [2000-05-11 01:00]
"Jet Detection"="C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe" [2001-11-29 01:00]
"zBrowser Launcher"="C:\Program Files\Logitech\iTouch\iTouch.exe" [2004-03-18 10:33]
"Logitech Utility"="Logi_MwX.Exe" []
"SunJavaUpdateSched"="C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe" [2007-03-14 03:43]
"DeadAIM"="C:\PROGRA~1\AIM\\DeadAIM.ocm" [2004-02-28 12:12]
"{0228e555-4f9c-4e35-a3ec-b109a192b4c2}"="C:\Program Files\Google\Gmail Notifier\gnotify.exe" [2005-07-15 14:48]
"DVDTray"="C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDTray.exe" [2004-09-03 10:14]
"DVDBitSet"="C:\Program Files\HP DVD\Umbrella\DVDBitSet.exe" [2003-12-18 14:37]
"HP Software Update"="C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe" [2005-05-11 23:12]
"ccApp"="C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe" [2002-08-19 22:22]
"ccRegVfy"="C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe" [2002-08-19 22:23]
"Advanced Tools Check"="C:\PROGRA~1\NORTON~1\AdvTools\ADVCHK.EXE" [2002-08-26 22:35]
"Symantec NetDriver Monitor"="C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe" [2006-08-02 18:17]
"Windows Defender"="C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe" [2006-11-03 19:20]
"QuickTime Task"="C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" [2007-04-27 09:41]
"NeroFilterCheck"="C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe" [2006-01-12 16:40]

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"STYLEXP"="C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXP.exe" [2005-02-04 13:12]
"AIM"="C:\Program Files\AIM\aim.exe" [2004-08-10 08:37]
"MsnMsgr"="C:\Program Files\MSN Messenger\MsnMsgr.exe" [2005-12-13 17:27]
"ctfmon.exe"="C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe" [2004-08-04 00:56]
"Steam"="" []
"BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}"="C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe" [2007-01-15 17:14]
"Uniblue RegistryBooster2"="C:\Program Files\Uniblue\RegistryBooster 2\RegistryBooster.exe" []

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupfolder\C:^Documents and Settings^All Users^Start Menu^Programs^Startup^HP Digital Imaging Monitor.lnk]
path=C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup\HP Digital Imaging Monitor.lnk
backup=C:\WINDOWS\pss\HP Digital Imaging Monitor.lnkCommon Startup

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupfolder\C:^Documents and Settings^All Users^Start Menu^Programs^Startup^MiniEYE-MiniREAD Launch.lnk]
path=C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup\MiniEYE-MiniREAD Launch.lnk
backup=C:\WINDOWS\pss\MiniEYE-MiniREAD Launch.lnkCommon Startup

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\DAEMON Tools-1033]
"C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\QuickTime Task]
"C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

*Newly Created Service* -GTNDIS5
*Newly Created Service* -PROCEXP90


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ Hijackthis Backups ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

backup-20070528-231341-748
O4 - HKLM\..\Run: [film once ooze face] C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\pollsupportfilmonce\Sendcomp.exe
Contents of the 'Scheduled Tasks' folder
2007-05-02 21:19:55 C:\WINDOWS\tasks\AppleSoftwareUpdate.job
2007-05-29 06:26:49 C:\WINDOWS\tasks\MP Scheduled Scan.job
2007-03-17 03:00:06 C:\WINDOWS\tasks\Norton AntiVirus - Scan my computer.job

********************************************************************

catchme 0.3.681 W2K/XP/Vista - userland rootkit detector by Gmer, http://www.gmer.net
Rootkit scan 2007-05-28 23:29:33
Windows 5.1.2600 Service Pack 2 NTFS

scanning hidden processes ...

scanning hidden autostart entries ...

scanning hidden files ...

scan completed successfully
hidden files: 0


********************************************************************

Completion time: 2007-05-28 23:30:12

--- E O F ---

----------------------------------------
and here is the AVG log:

---------------------------------------------------------
AVG Anti-Spyware - Scan Report
---------------------------------------------------------

+ Created at: 1:21:31 AM 5/29/2007

+ Scan result:

C:\Program Files\AWS\WeatherBug\MiniBugTransporter.dll -> Adware.Aws : Cleaned.
C:\Documents and Settings\Owner\My Documents\websites\aznx\downloads\Tremble.exe -> Not-A-Virus.BadJoke.Win32.Trembler : Cleaned.
:mozilla.101:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.102:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.102:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.102:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.102:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.102:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.105:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.105:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.106:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.107:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.107:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.107:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.108:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.108:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.108:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.109:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.109:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.189:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.190:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.190:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.190:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.190:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.191:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.191:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.194:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.195:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.195:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.2o7 : Cleaned.
:mozilla.148:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.149:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.149:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.149:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.149:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.150:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.150:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.152:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.153:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.153:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.153:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.153:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.153:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.154:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.154:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.154:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.154:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.157:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.158:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.158:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Adbrite : Cleaned.
:mozilla.113:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.114:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.114:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.114:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.114:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.114:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.115:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.115:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.115:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.115:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.115:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.115:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.116:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.116:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.116:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.117:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.117:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.117:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.117:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.119:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.120:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.122:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Advertising : Cleaned.
:mozilla.29:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.30:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.30:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.30:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.30:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.31:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.31:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.34:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.40:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.40:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Atdmt : Cleaned.
:mozilla.117:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.118:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.119:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.120:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.121:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.123:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.124:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.125:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.126:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.127:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Casalemedia : Cleaned.
:mozilla.184:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.185:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.185:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.185:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.185:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.189:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.190:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.190:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Com : Cleaned.
:mozilla.15:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.15:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.16:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.16:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.17:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.17:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.18:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.32:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.38:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.7:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Doubleclick : Cleaned.
:mozilla.214:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.215:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.215:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.215:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.215:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.216:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.216:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.219:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.220:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.220:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Hitbox : Cleaned.
:mozilla.15:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.15:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.16:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.16:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.16:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.16:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.17:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.29:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.31:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.37:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Mediaplex : Cleaned.
:mozilla.88:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.89:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.89:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.89:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.89:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.90:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.90:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.93:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.94:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.94:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Myaffiliateprogram : Cleaned.
:mozilla.11:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.22:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.34:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.35:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.35:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.35:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.35:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.36:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.36:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.39:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Overture : Cleaned.
:mozilla.67:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.68:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.68:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.68:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.68:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.68:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.69:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.70:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.71:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.71:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.71:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.71:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.71:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.71:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.72:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.72:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.72:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.73:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.73:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.73:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.74:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.74:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.74:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.75:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.75:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.75:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.76:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.76:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Pointroll : Cleaned.
:mozilla.100:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.100:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.100:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.100:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.100:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.100:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.101:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.101:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.103:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.104:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.104:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.105:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.105:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.98:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.99:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.99:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.99:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.99:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.99:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Questionmarket : Cleaned.
:mozilla.182:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.183:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.183:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.183:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.183:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.184:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.184:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.185:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.186:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.187:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.188:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.189:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.189:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.190:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.191:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.191:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.191:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.192:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.192:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.192:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.193:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.193:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Revsci : Cleaned.
:mozilla.122:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.123:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.124:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.125:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.126:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.127:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.129:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.130:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.131:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.132:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.133:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Serving-sys : Cleaned.
:mozilla.128:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.129:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.130:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.131:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.132:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.133:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.134:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.135:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000905.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t4fj0ojs.default\cookies.txt -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000785.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000786.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000846.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000847.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000853.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000855.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000902.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:mozilla.136:C:\RECYCLER\NPROTECT\00000904.MOZ -> TrackingCookie.Specificclick : Cleaned.
:moz

another thign, when i end the dwwin.exe process, the programs like IE and MSN messenger will open but freeze.. when dwwin.exe is running.. the programs doesn't open at all and runs in the background i think

WAK!! Before you run AV, AS scans it is just a friendly n sensible thing to clean the junk out first. Most of those AVG entries were from stuff in the recycle bin!
Either this cleaner:
==Get CCleaner from http://www.ccleaner.com/ - and put it in a new folder. You should aim to keep this one for general use. I set it from the installation checkboxes to only open from the recycle bin. It's neater that way.
Now run CCleaner from the recycle bin rclick menu using its default settings [if you set up CCleaner as i suggested, rclicking the bin icon should give you the Open CCleaner option...]. Select the Cleaner icon and the Windows tab; press Run Cleaner. Next select the Applications tab and Run Cleaner again.
[For future quick temp file cleaning select the options you wish to use. Note that CCleaner is also a free registry cleaner. Explore all its options, but skip the prefetch folder cleaning option.
..or this one:
==Download this temp file cleaner from http://www.atribune.org/ccount/click.php?id=1 --click in the download window to run it, and when ATF Cleaner opens go Select all, and then Empty Selected.
Next click Firefox [if you have that browser..] at the top, Select All again, and Empty Selected again. Follow that procedure also if you have Opera.
Close ATF.
[If you wish, save ATF Cleaner to your desktop or a cleaning folder somewhere as it is a fairly useful tool for occasional use.]

DWWIN.EXE is part of a fault logger - it starts when a ms pgm throws a loop.
Try starting in Safe Mode with Networking - check if those pgms work in there. Tell us what happens.

ok everything just started magically working today after startup.. i didnt even do anything new since the scans

hope the problem doesnt come back.. thanks for the help

I have a similar problem to this. Will get online in safe mode tonight and post some new logs up here to see if yet again I can get problem with pc fixed.

This thread is 18 months old and he refers to a thread which is 4 years old so don't consider anything in these two threads as now gospel. Many things have changed since the original 4 year old thread quoted here in this 18 month old thread. The original poster in the 4 year old thread noted things were fixed, as did this one in the 18 month old thread. This should be considered closed.
Beetlebum, you should begin your OWN thread without quoting 18 month old threads but stating your problems as they occur today. Many things have changed in 18 months, there are whole new programs out there to work on things such as this. The Ewido/AVG Anti-spy program is no longer available as a stand alone program for one thing, it is part of AVG anti-virus suite.
DON'T under ANY CIRMCUMSTANCES run Combofix unless OR until directed to do so.
The steps we recommend today, 18 months later, can be found HERE Basically we ask that you run some temp cleanup, then the MBA-M program, the ESET Online Scanner and save the logs. You will find the links to those programs in the link I just gave you. Ignore the reference in there to Deckard Scanner, it is not available anymore. Substitute instead HiJackThis and do a full system scan and also save that log.
Do all of the above in NORMAL, NOT safe mode, all require running in Normal Mode. Then begin YOUR OWN thread stating your problems and copy/pasting those logs in your thread and we will help you there not here.
Judy

Be a part of the DaniWeb community

We're a friendly, industry-focused community of developers, IT pros, digital marketers, and technology enthusiasts meeting, networking, learning, and sharing knowledge.